Zlatá labuť pár týdnů před grandiózním finále proměnila velký sen ve skutečnost

Zlatá labuť pár týdnů před grandiózním finále proměnila velký sen ve skutečnost

Seriál Zlatá labuť si v sobotu 20. dubna, tedy jen pár týdnů před velkolepým finále, připsal další nevídaný úspěch. Charitativní akce v Art restaurant Mánes se zúčastnila většina známých tváří a také více než šest stovek diváků oblíbeného dobového seriálu. Dnem provázely herečky Kristýna Ryška, Sarah Haváčová a Šárka Krausová, které se také spolu s TV Nova a Dramedy podílely na organizaci celé události.

Před kamerou se postavy zmíněného hereckého tria nemohou vystát, ale ve skutečnosti jsou podobná krevní skupina, která společně zasela semínko události, která nemá obdoby. „Před půl rokem jsme během jediné společné scény nás tří dostaly nápad a včera se proměnil ve skutečnost. Díky aukci a prodeji rekvizit ze Zlaté labutě jsme vybrali ohromující částku, která pomůže dětem z dětských domovů“ nechala se slyšet Kristýna Ryška představitelka ikonické Ireny Kučerové.

„Seriál Zlatá labuť si už od prvního odvysílaného dílu kolem sebe vybudoval velmi silnou komunitu fanoušků. Při únorových Dnech otevřených dveří, které jsme pořádali u příležitosti třicátých narozenin TV Nova, se prohlídky v ateliéru Zlaté labutě obsadily během pár hodin. Seriál je nyní dotočen, ateliéry jsou rozebrány, ale nám přišlo škoda nevyužít nadšení nejen našich diváků, ale i hereček a herců a nepodpořit dobrou věc. Protože pomáhat lidem, a hlavně dětem, má TV Nova zakotveno hluboko v sobě. Sami jsme však byli překvapeni tím, kolik peněz se nám nakonec povedlo v aukci a na bazaru vybrat. Za nevídanou považuji i míru zapojení hereček Kristýny Ryšky, Šárky Krausové a Sarah Haváčové. Zejména jim a našim divákům tak patří náš velký dík,“ okomentovala událost šéfka komunikace TV Nova Barbora Dlabáčková.

V dobročinném bazaru a charitativních aukcích rekvizit se podařilo vybrat 610 000 Kč. V prodeji byl například dobový nábytek, kostýmy, šperky a další unikátní dekorace. Výtěžek byl do poslední koruny věnován spolku Dobré víly dětem, který pomáhá dětem z dětských domovů a zajišťuje pro ně aktuálně například letní dětské tábory. O doprovodný program se postaraly zmíněné herečky, ale v hudebních vystoupeních, které účastníky akce nadchly, jim přispěchali na pomoc Petr Stach, Natálie Golovchenko, Marta Dancingerová, Ema Businská a Jitka Sedláčková. Součástí programu byly také besedy s tvůrci, kteří se akce zúčastnili. Na pódiu se vystřídali Klára Follová, Filip Bobiňski, Jan Coufal, Braňo Holiček a Biser Arichtev.

Diváky u televizních obrazovek čeká ještě sedm posledních epizod, které uzavřou příběhy oblíbených postav. Tento týden ve čtvrtek bude zásadní zejména pro Petra (Adam Vacula), který se rozhodne vzít situaci do svých rukou a jednou pro vždy zbavit Zlatou labuť podlého velitele Prahy Wilhelma Grubera (Jaroslav Plesl). Podaří se mu uskutečnit jeho nebezpečný plán?

Více informací o charitativní akci se můžete dočíst ZDE