Charitativní bazar a aukce Zlaté labutě podpoří Dobré víly dětem

Charitativní bazar a aukce Zlaté labutě podpoří Dobré víly dětem

Patříte mezi fanoušky dobového seriálu Zlatá labuť? Zamačkáváte slzu, že váš oblíbený seriál míří do svého grandiózního finále? Právě teď máte jedinečnou příležitost, aby vzpomínka na Zlatou labuť zůstala navždy nejen ve vašem srdci, ale třeba i u vás doma. Ty nejzajímavější seriálové rekvizity se totiž tvůrci rozhodli zpeněžit a celý výtěžek věnovat na dobrou věc. Hodnotnější předměty můžete dražit online a z levnějších vybírat na charitativním bazaru, kde se mimo jiné potkáte s herci a herečkami Zlaté labutě.

KDE PROBÍHÁ CHARITATIVNÍ AUKCE? Hodnotnějších a často dobové rekvizity je možné dražit na Dobrobotu do 17. dubna. Vybírejte ZDE

 

KDY SE USKUTEČNÍ CHARITATIVNÍ BAZAR? V sobotu 20. dubna od 14 do 18 hodin.

 

KDE? Art restaurant Mánes, Masarykovo nábř. 250/1, 110 00 Nové Město

 

REGISTRACE VSTUPU: Vstup na akci je zdarma, ale doporučujeme předchozí registraci vašeho časového okna na webu Nova.cz. Neregistrovaní návštěvníci jsou vítáni, ale po naplnění kapacity prostoru nelze vstup na akci bez předchozí registrace garantovat. K otevření registračního formuláře dojde v prvním dubnovém týdnu na webu Nova.cz.

 

CO BUDEME DĚLAT? Kromě možnosti zakoupení rekvizit známých ze seriálu Zlatá labuť se na akci můžete potkat s vašimi oblíbenými herci, požádat je o podpis nebo se s nimi dokonce vyfotit. V průběhu dne nás čeká bohatý doprovodný program. Dojde například na besedu s tvůrci seriálu Zlatá labuť, předání některých vydražených předmětů, nahlédneme pod pokličku spolku Dobré víly dětem a nejspíš dojde i na karaoke, protože láska k amatérskému zpěvu herce Zlaté labutě spojuje.

 

KDO SE CHARITATIVNÍ AKCE ZÚČASTNÍ? Z řad herců přislíbili svou účast Kristýna Ryška, Sarah Haváčová, Šárka Krausová, Marta Dancingerová, Ema Businská, Petr Stach, Jitka Sedláčková, Lucie Štěpánková, Kryštof Bartoš, Natalie Golovchenko, Mark Kristián Hochman, Robert Mikluš, Vasil Fridrich, Marta Kondrla, Míša Maurerová a další. Dorazí také tvůrci seriálu Filip Bobiňski, Jan Coufal, Klára Follová, Braňo Holiček, Biser Arichtev a snad také kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší.

 

PROČ JSME SE DO TOHO PUSTILI? Seriál Zlatá labuť nám umožnil nahlédnout do temného období naší země. Naši předci prožívali časy pro nás nepředstavitelné. Válka připravila mnohé z nich o dětství, jaké má být. V případě seriálu Zlatá labuť šlo o židovské děti, kterých se ochotně ujali Maurerovi. Ve skutečnosti takových dětí bez domova byly tisíce. Bohužel i dnes jsou děti, které nemají stabilní rodinné zázemí, a právě ty jsme se rozhodli finančně podpořit.

 

KAM PŮJDOU VYBRANÉ FINANČNÍ PROSTŘEDKY? Veškeré prostředky poputují neziskové organizaci Dobré víly dětem, která od roku 2015 pomáhá dětem z dětských domovů. Výtěžek této akce bude použit na letní tábory pro 80 dětí z 10 dětských domovů. Děkujeme, že s námi dopřejete šťastné vzpomínky na prázdniny dětem s nelehkými osudy.

 

PODĚKOVÁNÍ: Děkujeme všem, kteří se rozhodli společně s námi přispět na dobrou věc. Děkujeme TV Nova a Dramedy za věnování rekvizit. Děkujeme Michaele Horáčkové Hořejší za věnování kostýmů. Děkujeme Kristýně, Šárce a Sarah za pomoc s organizací akce. Děkujeme všem ochotným hercům ze Zlaté labutě, kteří se rozhodli akci podpořit svou účastí.