Tiskové zprávy

ÚCHVATNÉ FINÁLE ZAKONČILO MS NA STANICÍCH SKUPINY NOVA
19. 12. 2022 14:16
„S vysíláním jsme velmi spokojeni. Máme bohaté zkušenosti s Ligou mistrů a dlouhodobě disponujeme týmem kvalitních moderátorů a spolupracovníků, kteří se osvědčili i během MS. Moc si vážíme kladných ohlasů nejen fanoušků, ale i fotbalových odborníků a novinářů. Výborná zpětná vazba přicházela i na vizuální a obsahovou stránku našeho studia,“ říká šéf sportu TV Nova Dušan Mendel. V největším sportovním studiu v Česku se během turnaje vystřídalo dvacet hostů – například Petr Fousek, Pavel Vrba, Pavel Horváth, Zdeněk Ondrášek, Zbygniew Czendlik, Rahima Fatimi, Emanuel Ridi a další. Pevnou součástí studia byla i přítomnost členů stálého expertního týmu, který tvoří Jan Koller, Martin Jiránek, Horst Siegl, Roman Bednář a František Straka. „Chtěl bych poděkovat všem svým kolegům za to, jak k tomuto projektu přistoupili. Bylo znát, že pro nás všechny je to vrchol kariéry a splněný sen. Každý do toho dal maximum a jsem moc pyšný, že můžu být součástí tohoto týmu. Doufám, že se nám co nejvíc povedlo přenést energii a atmosféru turnaje až k samotným divákům.“ shrnuje šéfkomentátor a vedoucí fotbalové sekce Milan Štěrba. Sportovní plány Skupiny Nova jsou i do budoucna nadále ambiciózní. „Vždy budeme chtít získat nejlepší obsah. Se sportem to Nova myslí vážně. Zvažujeme každou akvizici, chceme být lídrem,“ dodává Dušan Mendel, šéfredaktor sportu TV Nova. Fotbalová utkání světového šampionátu v Kataru vysílaná na stanicích Skupiny Nova se setkala se zájmem 9,44 % diváků CS 15–54 let u televizních obrazovek, alespoň 3 minuty kontinuálně je sledovalo 3,652 milionu diváků starších 4 let. S největším ohlasem se fotbalové zápasy setkaly u mužů ve věku 15–24 let (share 15,17 %). Nejsledovanější byl zápas Nizozemsko – Argentina, který přitáhl k obrazovkám Nova Action 686 000 diváků v CS 4+. Fotbal pomáhá Nova Action k historicky nejlepším výsledkům. V období vysílání MS ve fotbale se prime-time share stanice Nova Action v CS 15-54 v meziročním porovnání zvýšil 3krát a dosáhl podílu na sledovanosti 3,64 %.
SKUPINA NOVA VYHRÁLA DVĚ OCENĚNÍ NA HBBTV AWARDS. ODNÁŠÍ SI I SPECIÁLNÍ CENU POROTY
11. 11. 2022 14:47
Letošní jubilejní desátý ročník HbbTV Sympozia se uskutečnil v Praze a přinesl s sebou spoustu zajímavých řečníků, novinek na trhu HbbTV a v neposlední řadě i HbbTV Awards, v rámci kterých se oceňují největší průkopníci na trhu hned v několika kategoriích. Skupina Nova vyhrála jako jediná dvě ceny, a to za nejlepší využití v HbbTV pro řešení založená na reklamě a speciální cenu Nováček roku.
TISKOVÁ ZPRÁVA - PROJEKTY PRO ROK 2023 A NÁSLEDUJÍCÍ SEZÓNY
28. 6. 2022 09:22
Televize Nova a Voyo představují projekty hrané tvorby připravované pro sezony roku 2023 a dále. Diváci se mohou těšit například na výpravný Obchodní dům, zasazený do období těsně před druhou světovou válkou, příběh jedné skoro obyčejné rodiny podle scénáře Alice Nellis nebo seriál o tom, jak Martin Pechlát jako Táta v nesnázích zkouší znovu nalézt lásku navzdory třem dcerám, které se mu rozhodly nastěhovat zpět do života. Projekty z dílny Voyo Originál se v nejbližších sezonách rozšíří o minisérii Hojer, mapujicí případy legendy československé kriminalistiky Jiřího Markoviče, pokračování veleúspěšné série Iveta nebo špionážní thriller Extraktoři. Připravuje se také návrat legendární Kriminálky Anděl.