TV Nova už pošesté spouští společnou kampaň s nadací Dobrý anděl

Dobrý anděl - Petr Sýkora, Lucie Borhyová, Rey Koranteng
Zdroj: TV Nova Dobrý anděl - Petr Sýkora, Lucie Borhyová, Rey Koranteng

Praha, 15. října 2018 – TV Nova a Dobrý anděl letos už pošesté spustí společnou kampaň, která má za cíl rozšířit počet dárců Dobrých andělů a zároveň oslovit i nové rodiny s vážně nemocným dítětem. V rámci kampaně diváci TV Nova uvidí příběhy rodin, které zasáhla vážná nemoc. V charitativních spotech se objeví moderátoři Televizních novin Lucie Borhyová a Rey Koranteng, kteří prostřednictvím nadace podporují rodiny v těžké situaci již několik let.

Charitativní spoty jsou inspirovány reálnými příběhy a hrají v nich skutečné rodiny s dětmi, které trpí závažným onemocněním. V obou případech se i přes těžké překážky, které rodinám život nadělil, rodiče snaží svým dětem vylepšit prostředí k životu. Ať už se jedná o výrobu ozdoby na strop, která má dceři Petrušce, dlouhodobě upoutané na lůžko, zpestřit a zpříjemnit dny, nebo speciální popruhy vyrobené sportovně aktivními rodiči, aby mohli dostat syna trpícího vážnou metabolickou poruchou na hůře dostupná turistická místa.

S kreativním nápadem opět přišel Jan Švejkar, který spot režíroval ve spolupráci s kameramankou Annou Smoroňovou. Produkci zajistil Stink films v čele s producentem Michaelem Šroubkem. Dokument o kampani natočil Jakub Švejkar a s pořízením fotografií pomohl Jakub Dohnálek.

„Vážíme si zapojení všech, kteří se rozhodnou nezištně pomáhat druhým. Tak je to i v případě této kampaně, ať už se jedná o produkci ze strany Stink films či mediální podporu ze strany televize Nova. Je radost spolupracovat s lidmi, kteří mají chuť pomoci a za to jim patří naše veliké poděkování,“ komentuje spolupráci Petr Sýkora a dodává: „88 % rodinám s vážně nemocným dítětem dlouhodobě chybí finanční pomoc, díky pravidelným příspěvkům mohou zajistit svým dětem lepší péči. Věříme, že tato kampaň bude mít pozitivní přínos pro jejich těžkou situaci.“

Celou kampaň doplní reportáže v Televizních novinách, několik publicistických reportáží a rozhovorů v pořadech TV Nova, jako je Volejte Novu nebo Snídaně s Novou, a rozhovory se spoluzakladatelem nadace Petrem Sýkorou, vybranými rodinami i odborníky. Kampaň opět podpořily tváře TV Nova, zejména Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

Systém pomoci nadace Dobrý anděl je postaven na pravidelném zasílání příspěvků, z nichž rodiny hradí například nákladné intenzivní rehabilitace, terapie, speciální stravu, zdravotnické pomůcky, bezbariérové úpravy v bytě a mnoho dalších výdajů spojených s léčbou. Vše co v jednom měsíci Dobrý anděl vybere, rovnoměrně rozdělí první pracovní den následujícího měsíce mezi počet rodin. Takových je v současné době více než tři tisíce. Příspěvky dárců odevzdává nadace rodinám do posledního haléře, protože její provoz je hrazen ze soukromých prostředků Petra Sýkory a dalších filantropů.

Spoty zde:
https://youtu.be/hUsSgRXVGh4
https://youtu.be/XUtyoD2FzIc

Více na www.dobryandel.cz.


Jana Ondrejechová
Tisková mluvčí
M: +420 725 554 418