TV Nova uvede premiéru českého životopisného a historického snímku Milada

Milada - copyright Vojtěch Hurych 2017
Zdroj: TV Nova Milada - copyright Vojtěch Hurych 2017

Praha, 9. listopadu 2018 – Poutavé životopisné drama Milada, které bylo natočeno v roce 2017 v koprodukci s TV Nova, se už dnes představí ve své premiéře na stanici TV Nova. Historický film plný skvělého hereckého obsazení odvysílá stanice TV Nova v pátek 9. listopadu od 20.20.

Televize Nova zároveň nabídne filmový snímek Milada s profesionálním audio popisem pro nevidomé, který byl vytvořen v rámci evropských projektů Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky. Audio popis bude pro diváky k dispozici prostřednictvím speciálního zvukového kanálu, který si zrakově postižení na svých televizních přijímačích mohou aktivovat.

Film Milada je založen na skutečných událostech a vypráví osobní příběh hlavní protagonistky – Milady Horákové, která byla na začátku 2. světové války uvězněna v nacistickém vězení. Příběh zaznamenává její ambice i pochybnosti, rozpolcenost mezi povinnostmi k vlasti a rodině i odhodlání žít v souladu se svým přesvědčením. Roku 1950 byla Horáková po vykonstruovaném procesu popravena udušením. Celý film je navíc orámovaný porevolučním návratem její dcery Jany do Československa a slavnostním předáním dopisů, které jí matka v padesátém roce napsala.

Hlavní roli ztvárnila izraelská herečka Ayelet Zurerová. V dalších rolích se představí například Robert Gant, Daniel Rchichev, Karina Rchichev, Taťjana Medvecká, Vica Kerekes, Igor Orozovič, Anna Geislerová a další. Režie se ujal David Mrnka.


Jana Ondrejechová
Tisková mluvčí
M: +420 725 554 418
E: Jana.Ondrejechova@nova.cz