TV Nova pomáhá v čase pandemie v pořadech i reklamních blocích

logo Nova Group 2018
Zdroj: TV Nova logo Nova Group 2018

Praha, 26. března 2020 – Televize Nova zařadila do svého vysílání pořady a aktivity související s pandemií koronaviru. V novém pořadu Nova je s vámi zavedla novou rubriku a část vysílacího času zdarma věnuje podpoře bohulibých projektů.

Zcela nový pořad Nova je s vámi zaměřený na aktuální situaci týkající se pandemie koronaviru zařazuje od středy 25. března pravidelnou rubriku, ve které vždy představí jednu z bohulibých aktivit. „Jsem absolutně nadšená z toho, kolik dobročinných projektů v posledních dnech v České republice vzniklo. Nadace Nova se domluvila s pořadem Nova je s vámi na pravidelné rubrice, ve které budeme představovat projekty, které pomáhají těm druhým,“ uvedla Kristína Kloubková, patronka Nadace Nova. Jako první se představil projekt Pomoc sousedům, který radí široké veřejnosti, jak bezpečně pomáhat té nejohroženější skupině – seniorům – a umožnit jim pokud možno vůbec nevycházet z domova. Spoty této iniciativy navíc TV Nova zdarma zařadila do svého vysílání.

„Věnujeme ve vysílacím čase prostor pomoci občanům a poskytování důležitých informací. Ve spolupráci s magistráty jsme připravili přehled linek pomoci v jednotlivých krajích a kontaktní informace pro nábor dobrovolníků. Nasadíme k tomu do vysílání odkazovací spot a související kontakty diváci najdou na TN.cz pod záložkou Důležité kontakty. Považujeme za samozřejmost, využít v tomto složitém čase sílu televize ke zlepšení informovanosti, a to bez nároku na honorář,” uvedla ředitelka korporátní komunikace Lucie Melecká.

Televize Nova se věnuje tématu pandemie nadále i ve zpravodajských pořadech, na online stránkách, ale i na sociálních sítích, kde dává například tipy na trávení volného času v karanténě. Spolupracuje i s herci a dalšími tvářemi TV Nova s cílem zvýšit informovanost v dobách pandemie.


Martin Šnýdr
M: +420 605 208 499
E: martin.snydr@nova.cz