Počet video views na webech skupiny Nova vzrostl v roce 2017 o 42 %

aplikace VOYO
Zdroj: TV Nova aplikace VOYO

Praha, 18. ledna 2018 – Skupina Nova v roce 2017 dosáhla výborných výsledků nejenom na televizních obrazovkách, ale také na svých webových stránkách. Napříč celým online portfoliem zaznamenaly weby nárůst z 254 miliónů video views za rok 2016 na 361 miliónů video views v loňském roce. Ve 2017 tak skupina Nova navýšila počet video views o 42 %!

V září 2017 se webové portály skupiny Nova dokonce staly nejsilnějším médiem v České republice v oblasti online video views (měřené NetMonitorem), a to s výsledkem 53 milionů zhlédnutých videí. Reálných uživatelů zaznamenalo online portfolio skupiny Nova za minulý rok v průměru 3,2 miliónů měsíčně, což je sedmiprocentní nárůst oproti roku 2016 (pozn.: průměrný počet měsíčních RU za rok 2016 je počítán za období červenec-prosinec, dříve nebyla tato metrika k dispozici).

„Celkově se hlavně ve druhém pololetí našim webům dařilo, nejvíce rostl web Novaplus.cz, který zaznamenal 40% nárůst reálných uživatelů,“ říká Monika Jančová, vedoucí online služeb Head of Digital and Research skupiny Nova.

Minulý rok skupina Nova rozjela vlastní online produkci. Nejúspěšnějším z internetových pořadů byl speciál Jak se vede, malé lásky?, který dosáhl půl miliónu zhlédnutí. Mezi dalšími pořady byly například Nova Taxi s Milanem Peroutkou, Jak to vidí Robinsoni, Maminy s rozumem, Což takhle dát si…

Placené online službě Voyo se v roce 2017 také dařilo. Nejúspěšnějším sportovním přenosem byl srpnový souboj v boxu Mayweather vs. McGregor, který přinesl 12% nárůst platících předplatitelů. Na konci roku navíc Voyo přineslo novou mobilní aplikaci, díky které vzrostla mobilní sledovanost služby o 22 %.

Zdroj: NetMonitor - SPIR - Gemius & Mediaresearch


Jana Ondrejechová
Tisková mluvčí
M: +420 725 554 418
E: Jana.Ondrejechova@nova.cz